En İyi 5 Ücretsiz Video Editleme Programları

video editleme programlari

En İyi 5 Ücretsiz Video Editleme Programları

Ücretsiz Video Editleme Programları; Yeni başlayanlar için, tüm süreci mümkün olduğu kadar kolaylaştıran ve bir kuruşa mal olmayan ücretsiz video editörleri vardır. Bu kullanımı kolay editörler, düzenlemeye yumuşak bir giriş sağlar, böylece temelleri öğrenebilir ve hazır olduğunuzda daha gelişmiş bir ücretli programa geçebilirsiniz. Aşağıda ilk beş video düzenleme programını seçtik.

 

En İyi 5 Ücretsiz Video Editleme Programı Listemiz

  • Lightworks
  • Hitfilm Express
  • Shotcut
  • DaVinci Resolve
  • VSDC Free Video Editor

 

Ücretsiz Video Editleme Programlarını Biraz Yakından Tanıyalım

Lightworks

Lightwork Ücretsiz Video Editleme Programı

Herhangi bir uzmanlık düzeyi için mevcut en iyi ücretsiz video düzenleme yazılımı.

Lightworks, profesyonel kalitede video düzenleme yazılımını herkesin kullanımına sunmak amacıyla ücretsiz bir şekilde hizmete sunulan inanılmaz bir araçtır. Böyle güçlü bir video editörü kullanımında bir gecede ustalaşmak ne yazık ki mümkün değil fakat başlangıç için güzel bir program.

Diğer ücretsiz editörleri denediyseniz, muhtemelen arayüzün alıştığınız görünümlere nazaran farklılık gösterdiğini göreceksiniz, ancak çalışma şeklinize uygun bir pencere sistemi oluşturmanıza imkan sağlamaktadır.

Platform: Windows/Mac/Linux | Programı İndirmek İçin Tıklayın

 

Hitfilm Express

Hitfilm Express Ücretsiz Video DüzenlemeProgramı

Çıktığınızda genişletilebilir güçlü ve ücretsiz bir video editörü

Hitfilm Express, profesyonellere ücretsiz özellikleri vaat eden başka bir video editörüdür. Temel editör, gelişmiş video kesme, harika bir ses ve video filtresi seti, katmanlar ve maskeleme, birleştirme seçenekleri ve yeşil ekran efektleri oluşturmak için Chroma Keying ile çok etkileyicidir.

Tüm bu gücün dezavantajı, Hitfilm Express’in Lightworks veya Shotcut’tan çok daha fazla sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyuyor olması, bu da üçüncü ikinci sıraya düşmesinin ana nedeni. Hayal kırıklığını önlemek için indirmeden önce teknik gereksinimleri kontrol ettiğinizden emin olun.

Platform: Windows/Mac | Programı İndirmek İçin Tıklayın

 

Shotcut

Shotcut

Sıradışı görünebilir, ancak ustalaşırsanız, avantajlardan yararlanabilirsiniz

Shotcut, sonuç odaklı, biraz sabır gerektiren, başka bir profesyonellik hissi veren ücretsiz video editörüdür. Hafif fakat alışılmadık bir arayüze sahiptir, bunun bir Linux uygulaması olarak hayata geçmesine ve bunun Windows’a dönüştürülmesinde çok az değişikliğe uğramasına neden olabilir.

Başlamak için, arayüz biraz değişik görünebilir. Hangi düzenleme modunda çalışmak istediğinizi ve hangi araçları kullanmak istediğinizi de seçmenize olanak sağlayan bir programdır.

Shotcut’un kısmen zor bir öğrenme eğrisi olduğu aşikardır. Videonuza birçok filtresinden birini uygulayarak etkileyici sonuçlar elde etmek mümkündür, ancak gerçek anlamda kaliteli videolar çıkartabilmek için Shotcut ile diğer uygumlaradan daha fazla vakit ayırmanız gerekecektir

Platform: Windows | Programı İndirmek İçin Tıklayın

 

DaVinci Resolve

Davinci Resolve
Gelişmiş video ve ses düzenleme için üstün kaliteli yazılım

Ücretsiz Video Editleme Programları arasında dördüncü sırada DaVinci Resolve, birinci sınıf bir video düzenleme takımının ücretsiz bir versiyonudur, ancak Lightworks’de olduğu gibi, ücretsiz versiyonunda bir kaç özellikten fedakarlık etmeniz gerekecektir.

DaVinci Resolve, düzenleme, renk düzeltme, ses mastering ve dışa aktarma için sezgisel arayüzlere sahip, profesyonel düzeyde ücretsiz bir video düzenleme yazılımıdır. Renk düzeltme, bir videonun tamamını veya yalnızca seçilen bir kısmını ayarlamak editleyebilimek DaVinci Resolve’un öne çıkan özelliklerinden biridir. HDR desteği sayesinde doğrudan fotoğraf/video makinenizden çalışabilirsiniz.

Filtrelerden birkaçı premium DaVinci Resolve Studio’ya özeldir ve maksimum 3.840 x 2.160 export çözünürlüğü vardır, ancak bunlar yalnızca sınırlamalardır. Sadece bir videoyu kırpıp YouTube’a yüklemek istiyorsanız işinizi fazlasıyla kolaylaştıracaktır.

Platform: Windows/Mac/Linux | Programı İndirmek İçin Tıklayın

 

 

VSDC Free Video Editor

vsdc video programı

İsmini özelliklerini taşıyan bir program

VSDC Free Video Editor, son derece başaralı ve mükemmel sonuçlar verebilir. Doğrusal olmayan bir düzenleyici olarak, diğer birçok benzer araçtan farklı bir şekilde çalışır, zaman çizelgesindeki klipleri ve diğer öğeleri istediğiniz yere yerleştirip orada düzenlemenize olanak sağlar.

Yalnızca birden fazla sahne ve geçişle çalışmakla kalmayıp, aynı zamanda videolara sprite ve metin ekleyebilme özelliğiyle, VSDC’nin biraz sıra dışı iş akışına bağlı kalmaya istekli olsanız bile, profesyonel kalitede bir film oluşturabilirsiniz Tamamen elden geçirme, daha kaygan ve modern görünmesini sağlar. Zaman çizelgesini de ayırabilirsiniz; bu, özellikle birden çok monitörde çalışırken size ekstra bir esneklik sağlar.

VSDC’nin ücretsiz video editleme programları, duman dahil ekstra sanatsal efektler eklemenizi sağlar. Özel bir Instagram export profili ve otomatik görüntü sabitleme özellikleri öne çıkan avantajlarından sadece bazıları. Ayrıca profesyonel renk derecelendirme, 120fps’de çekim yapma ve nesneleri sürüklerken otomatik hizalama için tarama tabloları (LUT) elde edersiniz. Yaratıcı video projeleri için mükemmel bir seçim.

Platform: Windows | Programı İndirmek İçin Tıklayın

En İyi 5 Ücretsiz Video Editleme Programları

En iyi 5 Ücretsiz Video Editleme Prgramları başlıklı makalimiz beğendiyseniz Ücretsiz Video Animasyon Programları makalemize göz atabilirsiniz.