2D ve 3D Animasyon Yapmak İçin En İyi Ücretsiz 7 Program

Video Edit

En İyi Ücretsiz Animasyon Programları

Ücretsiz Animasyon Programları; animasyon yazılımının kullanılabilirliği ile basitleştirilen animasyondur. Kolayca kavranılabilir içeriğe sahip öğrenme serileri veya marka kampanyaları oluşturabilirsiniz. Geleneksel animasyon yazılımı yüksek ücretlere satılmaktadır. Ayrıca, ustalaşmak için hatırı sayılır miktarda eğitim süresi ve deneyim gerekmektedir.

Neyse ki, bu araçların kullanımı artık çok kolay, yeni gelenler bile özellikleri saatlerce veya daha kısa sürede deneyimleyebilir. Daha da iyisi, artık ücretsiz animasyon programları ile basit işlerinizi kolaylıkla çözebilirsiniz. Eğer amacınıza uygun ücretsiz animasyon uygulamasını bulursanız, yüksek kalitede video içerikler üretebilirsiniz.

Bu yazıda bugün mevcut olan en iyi 7 ücretsiz animasyon programını tanıtacağız. Gerçek dünya simülasyonu, gerçek zamanlı görüntü oluşturma, kitaplıkları etkileme, bulutta barındırılan dağıtım ve kullanım kolaylığı gibi onları benzersiz yapan temel özelliklerine çok dikkat edeceğiz. Sonuncusu oldukça önemlidir, özellikle de kendiniz yapmayı ciddi şekilde düşünüyorsanız.

 

En iyi animasyon yazılımı Programları nelerdir?

 1. Blender
 2. PowToon
 3. Animaker
 4. Pencil2D
 5. Synfig Studio
 6. OpenToonz
 7. K-3D

 

Blender

Blender

Ücretsiz Animasyon Programları Listemizin başını çeken; Blender ayrıca nesne izleme özelliklerini de içerir. Kamerayı nesnelerinizin etrafında 360 derece döndürebilir, eğebilir, izleyebilir ve döndürebilirsiniz. Ayrıca deneyimli kullanıcıların kullanıcı arayüzünü kişiselleştirmelerini sağlayan bir Python API içerir.

Blender’ın bir diğer avantajı da Boru Hattı Araçları ile iyi bütünleşmesidir. Güçlü bir yazılım olarak, Blender profesyoneller için ideal bir animasyon yazılımıdır. Ödüllü animasyonlar yaratmada etkili oldu. Örneğin Netflix animasyonu “Next Gen” Blender kullanılarak yaratıldı.

Blender, ileri düzeydeki kullanıcıların ihtiyaçlarına göre kolayca uyarlanabilir. Birçok öğretici çevrimiçi olmasına rağmen yeni başlayanlar için pek de kolay değil. Blender’ı buradan ücretsiz olarak indirebilir ve ilgilenip ilgilenmediğini öğrenebilirsiniz. Daha basit araçlar arıyorsanız, lütfen okumaya devam edin.

Blender’ın Temel Özellikleri:

 • Gerçekçi render için ileri teknoloji üretim yolu izleyicisi
 • Güçlü animasyon için tasarlanmıştır
 • Endüstri standardı gerçekçi simülasyon
 • Özelleştirilebilir kullanıcı arayüzü

Platform: Windows/Mac/Linux | Programı İndirmek İçin Tıklayın

PowToon

PowToon

Daha kolay ancak göz alıcı sunumlar veya videolar için ücretsiz animasyon yazılımı arıyorsanız, PowToon sizin için en iyi ücretsiz yazılım olabilir. Temelde bir çevrimiçi sunum ve animasyon video yapımcısı olduğunu göreceksiniz. Bu yüzden konuşma fikirleri, ürün tanıtımları, şirket profilleri, eğitim videoları, infographics ve çevrimiçi reklamcılık için mükemmeldir.

Kullanıcı dostu bir animasyon platformu olarak, herkes ücretsiz profesyonel görünümlü sunumlar (ücretsiz bir planla) oluşturabilir. Elbette diğerleri kadar işlevsel değil.

PowToon ile kreasyonlarınızı çevrimiçi olarak oluşturabilir, yayınlayabilir ve paylaşabilirsiniz. Bunları e-posta yoluyla veya proje yönetimi yazılımı gibi sanal çalışma alanlarında paylaşabilirsiniz. PowToon, Facebook, Vimeo, YouTube ve Slideshare ile iyi bir şekilde bütünleşir. Amaçlı bir yaratıcılık dokunuşuyla şirket sunumlarınızı yeni bir seviyeye taşıyabilirsiniz.

Tek dezavantajı, video ihracatının PowToon markasını içermesi. HD kalitesindeki videolarınızın maksimum uzunluğu 3 dakikadır. Ücretsiz hesaplara yalnızca 100 MB depolama alanı verilir. Başlangıç ​​Planı ayda 16 dolar tutuyor ve yıllık olarak faturalandırılıyor.

 

PowToon’in başlıca özellikleri:

 • Kullanımı kolay arayüz
 • PowToon video kütüphanesine erişim
 • Telif Ücretsiz İçerik
 • Paylaşım platformlarına doğrudan aktarma (Facebook, Vimeo ve diğerleri)

Platform: Windows/Mac/Linux | Programı İndirmek İçin Tıklayın

 

Animaker

Animaker

Animaker, en iyi sekiz ücretsiz animasyon yazılımı çözümü listemizin en kullanıcı dostu olabilir. Baskın olarak sürükle ve bırak arayüzüne sahip bir platform arıyorsanız, Animaker sizin için en iyi ücretsiz animasyon yazılımıdır. PowerPoint kadar kolay, ama sadece animasyonlar için. Aslında, biraz PowerPoint veya Google Slaytlar gibi görünüyor. Animaker’ın oluşturmanıza yardımcı olması için kullandığı birçok türde video vardır. Açıklayıcı videolardan reklamlara kadar birçok özel modüle sahiptir.

İçerik pazarlamanızı hızla yükseltmek istiyorsanız, Animaker hiçbir şey yapmadan bunu başarmanıza yardımcı olacaktır. Geniş bir animasyonlu karakter ve şablon kütüphanesiyle komik yüzler yerleştirebilir ve videolarınıza insan öğeleri eklemek için hareket etmelerini sağlayabilirsiniz. Animaker ayrıca yazı tahtaları, 2D çizgi filmler ve Infographics oluşturmanıza da olanak sağlar.

Daha fazla özellik eklemek isterseniz, Animaker planları da ödenir. Ücretsiz planla, yalnızca iki dakika video çekebilir, popüler işletme hesabıyla da 30 dakika video çekebilirsiniz.

 

Animaker’ın Temel Özellikleri

 • Beyaz tahta video yapımcısı
 • Infographic yapımcısı
 • Büyük karakter ve şablon kütüphanesi
 • Sürükle ve bırak kullanıcı arayüzü

Platform: Windows/Mac/Linux | Programı İndirmek İçin Tıklayın

Pencil2D

Animaker

Pencil2D ismine sadık kalan bir animasyon yazılımıdır. Geleneksel elle çizilmiş animasyonlar oluşturmak için kullanın. Uygulama, geleneksel 2D el çizimi animasyonlarını dijitalleştirmenize olanak sağlar. Ayrıca macOS, Windows ve Linux altında sunulmaktadır. Tamamen özgür ve açık kaynak kalır. Ücretli bir plan yok ve ticari olarak kullanabilirsiniz.

Geleneksel animasyon iş akışının dijital versiyonu olduğundan, şirketler için geleneksel sanat becerileri olan birini işe almak en iyisidir. Kendin varsa, animasyon kolay olacak. Arayüz basit ve kullanıcı dostudur.

Pencil2D’in başlıca özellikleri

 • Yaygın işletim sistemleri için işlevsel
 • Basit kullanıcı arayüzü
 • hafif programı
 • Basitçe vektör ve raster dosyalar arasında geçiş yapın

Platform: Windows/Mac/Linux | Programı İndirmek İçin Tıklayın

 

Synfig Studio

Synfig Studio

Synfig Studio açık kaynaklı ve ücretsiz bir animasyon yazılımıdır. Kullanıcı arayüzü zaman çizelgesine dayanmaktadır. Pencil2D’de olduğu gibi, geleneksel animasyon iş akışına dayanıyor. Diğerleri kadar kullanıcı dostu değildir, ancak Synfig’i kullanmaya başlamanızı sağlayacak çevrimiçi video dersleri vardır. Programı amaçlanan ticari kullanımınız için çalıştırabilmek için sanatsal bir zihniyete ihtiyacınız olacak. PowerPoint ile aşina iseniz, uygulama birçok şekilde bu gibi görünüyor.

Animasyonda yeni başlayanlar için, onlarla çalışmak nispeten kolaydır. Biraz zaman alıyor çünkü üzerinde çalışılacak şablonlar veya büyük içerik kütüphaneleri yok. İyi teknik becerilerle birlikte çok fazla saat harcayabiliyorsanız, bu sizin için kolay olabilir.

Gelişmekte olan bir reklam ajansı veya zayıf bir içerik departmanıysanız, çalışmanızı kolaylaştırmak için mükemmel bir ücretsiz animasyon yazılımı olabilir.

Synfig Studio Başlıca Özellikleri

 • Bone sistemiyle bitmap görüntülerini canlandırın
 • filtre fonksiyonları
 • yetenekleri Katmanlama
 • Gelişmiş kullanıcılar için vektör arası doldurma ve gelişmiş özellikler

Platform: Windows/Mac/Linux | Programı İndirmek İçin Tıklayın

OpenToonz

OpenToonz Ücretsiz Animasyon Programları

Ücretsiz Animasyon Programları OpenToonz bir 2D animasyon yazılımıdır. Açık kaynaklıdır ve ücretsizdir, yani dünyadaki hiç kimse onu ticari amaçlarla kullanamaz. İleri düzey kullanıcılar yazılımı kendi ihtiyaçlarına göre özelleştirebilir. Arayüz oldukça basittir, ancak daha teknik olarak karmaşık animasyonlar oluşturmanıza izin veren gelişmiş araçlar ve özellikler vardır.

Bu bir orta animasyon yazılımıdır. Animasyonsuz tek mal sahipseniz, bu sizin için olmayabilir. Ancak içerik uzmanları için bu, göz önünde bulundurmaya değer ücretsiz bir animasyon yazılımıdır. Yaratıcılığınızı hantal bir kullanıcı arayüzü veya hantal bir iş akışına bağlı olmadan vahşi çalışmasına izin verebilirsiniz. Toonz adlı ücretli bir sürümü de var.

OpenToonz’in başlıca özellikleri

 • Resim stillerini kolayca değiştirin
 • Dalgalı bozulmalar oluşturun
 • Etkilenen olay aydınlatması mevcut

Platform: Windows | Programı İndirmek İçin Tıklayın

K-3D

K-3D Ücretsiz Animasyon Programları

K-3D tamamen ücretsiz bir animasyon ve 3D modelleme platformudur. Sanatçılara eklentileri içeren kapsamlı bir araç seti ile dijital bir platform sunuyor. K-3D, kullanılabilirliği ve esnekliği artıran bir boru hattı mimarisi kullanıyor. Platformda farklı kombinasyonlar oluşturabilirsiniz. Kullanıcı arayüzü çok basittir. Bununla kolayca 3D modeller oluşturabilirsiniz.

Logoları veya metni canlandırmak istiyorsanız, K-3D sizin için mükemmel bir ücretsiz uygulama olabilir. Kullanımı kolaydır ve görünümünden daima kurtulmuş olur. “Ağaçları geri al” ı kullanır, bu yüzden hata yapmaktan endişe duymanıza gerek yoktur. Boru hattı mimarisi, iş akışınızı baştan değiştirmenize ve işin sonunda değişikliklerin otomatik olarak nasıl yapıldığını görmenize olanak tanır.

K-3D’nin temel özellikleri

 • Daha fazla esneklik için Düğüm tabanlı görselleştirme boru hattı
 • Sezgisel arayüz
 • Prosedürel ve parametrik iş akışları ile güçlü

Video Animasyon Hizmeti

Projeleriniz için video animasyon hizmetimizi inceleyebilir veya aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.